BIO Kopřivový sirup

Kopřivový sirup je výborný k dochucení domácích limonád a má nezaměnitelnou chuť. Mladé kopřivové výhonky jsou od pradávna jarním zdrojem vitamínů, minerálů a fytoncidů. Důležitou součástí je i kyselina křemičitá, která je nutná pro správnou funkci ledvin, vaziv a jemných kapilár.

Momentálně nedostupné
Kód: 1
Značka: Ze Salaše
159 Kč 138,26 Kč bez DPH 31,80 Kč / 100 ml
Kategorie: Sirupy
Cena včetně: 15 % DPH
Objem produktu: 500 ml
BIO: CZ-BIO-003
Zemědělská produkce: EU / mimo EU
Vyrobeno s láskou k přírodě: Poctivý produkt Ze Salaše
Vyrobeno pro: NeoEco a.s., Salaš 103, 763 51 Zlín

BIO Kopřivový sirup – Ze Salaše

Kopřivový sirup je výborný k dochucení domácích limonád a má nezaměnitelnou chuť. Mladé kopřivové výhonky jsou od pradávna jarním zdrojem vitamínů, minerálů a fytoncidů. Důležitou součástí je i kyselina křemičitá, která je nutná pro správnou funkci ledvin, vaziv a jemných kapilár.

Kopřiva je skvělá na: podporu cévní soustavy, nervovou rovnováhu, podporu trávící soustavy – mikrobiomu, vylučování vody z organismu.

Použití: Osvěžující studený nápoj s vodou v poměru 1:10, vhodný i jako horký nápoj nebo sladidlo do jogurtu nebo čaje. Můžete také přidat na ochucení Vašich smoothie.

Složení: třtinový cukr BIO, vodní výluh z kopřivy dvoudomé BIO (na 1lit. výluhu, bylo použito 230g čerstvé kopřivy), 100% citrónová šťáva BIO.

Nutriční hodnoty ve 100 g produktu: 
Energetická hodnota: 216 kcal (904KJ); Tuky: < 0,1 g z toho nasycené mastné kyseliny: <0,1 g; Sacharidy: 56 g, z toho cukry: 55 g; Bílkoviny: < 0,3 g; Sůl: < 0,1 g

Upozornění: Z důvodu vysokého obsahu bylinného výtažku doporučujeme těhotným a kojícím ženám užívání konzultovat s lékařem. Před použitím protřepat. Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním světlem. Po otevření uchovávejte v chladničce a spotřebujte do 30 dní. 

Sedlina je znakem využití 100% nefiltrovaného výluhu.

Šetrně pasterováno.

Objem: 500 ml

 

Kopřiva dvoudomá:

Kopřiva je vytrvalá houževnatá bylina s pichlavými listy s chloupky. Roste hojně u starých zdí, zarostlých koutů, příkopů a cest. U nás je považována za hojně rozšířený plevel, který po dlouhá staletí využívá nejen v kuchyni jako potravina, bylinka a léčivka, ale také ke krmení dobytka. A například pivovarníci kopřivu přidávali do piva, aby v létě nezkyslo.

Historie léčby pomocí kopřiv sahá do velmi dávné minulosti. Na její léčevbné účinky nedala dopustit ve středověká abatyše Hildegarda z Bongenu, vodolékař a farář Kneipp a mnoho dalších.

K použití na kloubní revmatismus se ve středověku používalo šlehání postižených míst čerstvě natrhanými kopřivami. Tato procedura vedla k podpoře prokrvení a zvýšení látkové výměny v kloubu. Tuto drsnou metodu již dnes nepoužíváme, spíše jsme si oblíbili kopřivu využívat v jarní kuchyni nejen jako bylinku, ale chutnou jarní zeleninu do řady velikonočních pokrmů.

Co kopřiva dvoudomá obsahuje:
Listy a nať kopřivy obsahují velké množství zeleného barviva – chlorofylu. Dále vitamín C, třísloviny, minerální látky jako je hořčík, vápník, železo a draslík. Obsahuje i kyselinu křemičitou, která prospívá vlasům a nehtům a kyselinu mravenčí, která spolu s histaminem způsobuje pálivost při popálení od kopřivy. Obsahuje také vitamín D, fosfor, serotonin, rutin a kvercetin.
Díky obsahu chlorofylu a železa můžeme kopřivu zařadit do svého pitného režimu, pokud se nám tyto minerály nedostávají. Což naši předci na jaře dobře věděli a záměrně tak kopřivu a ostatní plané jarní bylinky zařazovali do své stravy. Kopřivu proto i my dnes často na jaře přidáváme do velikonoční nádivky nebo z ní připravujeme špenát.

Kopřiva přispívá zdraví našich kloubů, cévní soustavě, ale i kůži. Osvěžuje tělo, podporuje vitalitu a přirozenou obranyschopnost těla.

Zpět do obchodu