BIO Bylinná sůl - Medvědí česnek

Vytvořili jsme pro Vás kombinaci Bio bylin a koření, které Vám rozvoní a dochutí různé druhy mas a zeleniny, které můžete upravovat, jak na grilu tak v troubě. 

 

Momentálně nedostupné
Kód: 53
Značka: Ze Salaše
109 Kč 94,78 Kč bez DPH 83,85 Kč / 100 g
Kategorie: Kořenící směsi
Cena včetně: 15 % DPH
Hmotnost produktu: 130 g
BIO: CZ-BIO-003
Zemědělská produkce: EU / mimo EU
Vyrobeno s láskou k přírodě: Poctivý produkt Ze Salaše
Výrobce: NeoEco a.s., Salaš 103, 763 51 Zlín

BIO Bylinná sůl - Medvědí česnek

Vytvořili jsme pro Vás kombinaci BIO bylin a koření, které Vám rozvoní a dochutí různé druhy mas a zeleniny, které můžete upravovat jak na grilu, tak v troubě. Medvědí česnek je první jarní zeleninou a byl ctěn pro svou blahodárnost již našimi předky. Po zimě je zdrojem velkého množství bioaktivních látek, které nastartují organismus po zimním období.

Použití: Doporučujeme dát bylinnou sůl do mlýnku a čerstvě si pomlít potřebné množství. Vždy používejte kvalitní mlýnek s keramickou mlecí vložkou mlýnku, aby se vám do jídla neuvolňoval plast při mletí.

Složení: Kamenná sůl, 23% koření a bylin (6% medvědí česnek*, paprika sladká mletá*, kmín mletý*, česnek*, cibule*, tymián*, saturejka*).     * = BIO

Skladování: Skladujte na suchém a chladném místě, bez přímého slunce.

Hmotnost: 130 g

 

Medvědí česnek:

Léčivé účinky medvědího česneku jsou známé velmi dlouho. Jedná se o jednu z nejznámějších rostlin lidového lékařství. Od účinků česneku setého se však trochu liší, je to dáno trochu jinými obsahovými látkami. Česnek medvědí, stejně jako ostatní druhy česneků (Allium), obsahuje silice se sirnými sloučeninami. Tyto silice působí na lidské tělo v mnoha směrech. Důležitá účinná látka, kterou v sobě medvědí česnek ukrývá je allicin. Zajímavostí je, že neporušené listy medvědího česneku obsahují pouze alliin. Až při porušení rostlinných buněk se tato látka změní (enzymaticky štěpí) na antibakteriální alicin, nositele charakteristické a nezapomenutelné vůně. Buňky rostliny se samozřejmě poškodí samotným žvýkáním při konzumaci, ale pro uchování této silice se právě díky této přeměně doporučuje lístečky česneku mixovat nebo nasekat na drobno. Allicin pomůže při chřipce, nachlazení, při respiračních problémech, angínách, průjmech, mírní tuberkulózu, potírá stafylokoky a streptokoky, zabíjí prvoky trichomony. Medvědí česnek je přírodním antibiotikem, antioxidantem a zdrojem vitaminu C ( 100 g česneku medvědího ukrývá kolem 150 mg vitamínu C). Za zmínku stojí také zajímavý obsah železa. Medvědí česnek dále obsahuje vitamíny – A, B1, B2, též obsahuje glykosid a hořčinu.

Medvědí česnek pomáhá:
- při nachlazení
- při onemocnění horních cest dýchacích
- při mykózách
- při vysokém krevním tlaku
- proti kornatění cév
- proti nadýmání, zácpě
- proti střevním parazitům
- proti závratím, úzkosti a nespavosti
- před vznikem krevních sraženin
- před vznikem rakovinového bujení

Léčivé účinky medvědího česneku:
- přírodní antibiotikum
- antioxidační
- antibakteriální
- baktericidní
- fungicidní
- upevňuje imunitu
- stimuluje tvorbu bílých krvinek
- působí projímavě a močopudně, čímž čistí ledviny a močový měchýř
- má pozitivní vliv na činnost srdce a podporuje chuť k jídlu
- čistí tělo a játra od škodlivých látek
- pomáhá při revmatických bolestech

Medvědí česnek má obrovskou životadárnou sílu, která nás postaví na nohy.

Na medvědí česnek si dáme pozor, jsme-li alergičtí na allicin, trápí-li nás slabší žaludek, žlučník a slinivka břišní. Všeho moc škodí – užívejme jej tedy s mírou. Při menších dávkách lze česnek užívat po celý rok.

 

Zpět do obchodu