BIO Bobkový list - celý

Je to jedno z nejstarších a nejznámějších koření a je nepostradatelné v polévkách, vývarech, dušené zelenině, omáčkách, atd. Ve starověkém Římě lidé věřili, že bobkový list přináší bohatství a slávu, proto jej jako symbol nosili na hlavě. V moderní době si ceníme bobkového listu pro jeho  lahodnou chuť.

Momentálně nedostupné
Kód: 58
Značka: Ze Salaše
69 Kč 60 Kč bez DPH 690 Kč / 100 g
Kategorie: Jednodruhové koření
Cena včetně: 15 % DPH
Hmotnost produktu: 10 g
BIO: CZ-BIO-003
Zemědělská produkce: mimo EU
Výrobce: NeoEco a.s., Salaš 103, 763 51 Zlín

BIO Bobkový list - celý

Je to jedno z nejstarších a nejznámějších koření a je nepostradatelné v polévkách, vývarech, dušené zelenině, omáčkách, atd. Ve starověkém Římě lidé věřili, že bobkový list přináší bohatství a slávu, proto jej jako symbol nosili na hlavě. V moderní době si ceníme bobkového listu pro jeho lahodnou chuť.

Kde najde využití: rizoto, zelenina, jídla z jednoho hrnce, zvěřina, maso / ryby, vepřové maso, luštěniny, houby, polévky, vývary, omáčky, nakládaná zelenina.

Tip: Celý bobkový list je vhodné před servírováním jídla odstranit.

Složení: BIO Bobkový list celý*
*produkt kontrolovaného ekologického zemědělství

Skladování: Skladujte uzavřené, na suchém a chladném místě bez přímého slunce.

Hmotnost: 10 g

 

Detailní popis produktu:
Z Apollonovy hlavy rovnou na váš talíř. Zatímco byl vavřín u Římanů a Řeků symbolem moudrosti, dokázal se v průběhu staletí prosadit i jako koření. Byla by škoda, kdyby nepřistál na vašem talíři. V současnosti jej pravidelně nalezneme v polévkách a ragú. Sladké balzámové aroma lístků podobné muškátu výborně vyniká na jehněčím i hovězí pečeni, na zvěřině a v marokánském Tajines. Kdo připravuje rybu a naplní ji citronem, fenyklem a bobkovým listem, dostane obzvlášť chutný pokrm. Lístky mohou být nasekány nebo celé povařeny v pokrmech.

Celý bobkový list je vhodné před servírováním jídla odstranit.

Zpět do obchodu